FK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 2:0, sobota 17.3.2012 o 14:30, 1680 divákov

V polovici marca 2012 sme sa konečne dočkali prvého jarného zápasu doma, navyše išlo malé derby "cez kopec" proti Ružomberku. Keďže naši hokejisti už vypadli, fanúšikovia teda nemuseli riešiť dilemu - hokej či futbal. K tomu sa ešte pridalo krásne slnečné počasie - no jednoducho ideálny futbalový deň. No napriek týmto faktorom atmosféra na štadióne nenaznačovala, že ide o prvý domáci ligový zápas po dlhých štyroch mesiacoch zimnej prestávky. Komornú kulisu prerušujú občasné pokriky domácich a ešte občasnejšie hosťujúcich fanúšikov. Tých cestovalo do BB okolo 20, čo je takmer rovnaký počet ako bolo cestujúcich na jeseň 2011 z BB pod Čebraď. Na oboch stranách visí po jednej vlajke. My si ešte berieme na pomoc 5 ks mávacích vlajok. Atmosféra sa zlepšuje po góle, no pred prestávkou opäť upadá, kvôli občerstvovacím chúťkam mnohých zúčastnených. Atmosféra sa trochu zlepší v druhej polovici druhého polčasu a prispieva k tomu aj náš druhý gól. Pridávajú sa aj niektorí "starí" fanúšikovia. Zápas napokon vyhrávame 2:0 a pripisujeme si tak prvé ligové víťazstvo v roku 2012.