FK Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 0:0, utorok 3.4.2012, 1480 divákov

Po týždni sa opäť stretávame na Štiavničkách. Víťazstvo v Dunajskej Strede nás napĺňa očakávaniami v plný bodový zásah aj doma. Počasie praje futbalu i fanúšikom, preto sa rozhodneme využiť to a pripravujeme aj menšie, v roku 2012 premiérové, choreo. V pätici vytvárame veľký mestský erb s rozmermi 5x3 m. S prácou sme hotoví za menej ako hodinu. Erb vyvesujeme za asistencie ďalších fanúšikov v sektore.

V sektore ešte rozmiestnime cca 20 ks mávacích vlajok. Zápas sa od úvodu vyvíja v náš prospech – hostia už od prvej minúty hrajú bez vylúčeného hráča. Rozdiel síl však v prvom polčase na trávniku nie je vidieť. Fandenie je tiež rozpačité, ľudia sú rozlezení po polke státia a radšej sa venujú rozhovorom namiesto fandenia. Trvá cca 20 minút, kým sa začne ako-tak fandiť, no už 15 minút pred koncom polčasu zas ľudia odchádzajú zo sektora... Podobný scenár sa opakuje aj v druhom polčase a seriózne fandiť sa začne až okolo 70-tej minúty. Dukla už hrá útočnejšie, šance však nedokáže premeniť. Support sa vystupňuje v úplnom závere, keď dokonca získavame výhodu pokutového kopu. Tú však nedokážeme využiť, preto zápas končí deľbou bodov. Napriek remíze skandujeme až do konca zápasu, i po ňom. Hráči sa nám prichádzajú poďakovať ku plotu, my im ďakujeme za bojovnosť a snažíme sa nabudiť ich do ďalších bojov.

Cez veľkonočný víkend nás čaká zápas v Prešove, Duklu doma opäť uvidíme v sobotu 14.4.2012 o 14:30 v zápase so Slovanom. Asi nikoho netreba na takýto zápas špeciálne pozývať. Bolo by však dobré byť na sektore od začiatku, čo znamená prísť aspoň 15 minút pred zápasom, nie po jeho začiatku. A väčšia snaha povzbudiť našich chlapcov by tiež asi nikomu z vás neuškodila. Keď už meriam cestu na státie a obetujem komfort, ktorý ponúkajú iné sektory, nech to stojí za to! Dukla do toho!