FC ViON Z.Moravce - FK Dukla Banská Bystrica 1:0, sobota 10.3.2012, 21.kolo, 1530 divákov

V čase zrazu na výjazd do Moraviec sa schádzame štyria a nevyzerá to, že by mal niekto ešte doraziť. Rozhodneme sa ale ešte chvíľu vyčkať v spoločnosti bieleho a červeného vínka, ako sa situácia vyvinie. Vyvinula sa tak, že na miesto zrazu dorazili ešte 4 osoby odhodlané vycestovať na tento strhujúci duel a dva tranzity, ktoré by nás tam mali dopraviť. Po matematickej úvahe, že sa pravdepodobne všetci 8-mi napcháme aj do jedného druhý posielame preč. Môžeme teda vycestovať v krásnom jarnom počasí smer cieľ našej cesty. Cesta ubieha rýchlo, priam tak rýchlo že dorazíme do Moraviec  30 minút pred zápasom, čo je u nás málo výdaný jav. Čas chceme využiť čo najhodnotnejšie, a tak mierime do najbližšieho lokálu, žiaľ orgán má na to iný názor, a tak sa do začiatku zápasu iba bezzmyselne motáme pred sektorom. V čase výkopu už stojíme odhodlane v sektore, ktorý ovešáme troma vlajkami. Na sektore je cca. 8 daľších ludí , ktorí dorazili po vlastnej osi, alebo z iných miest Slovenska. Zo začiatku sa snažíme fandiť, ale pridáva sa nás iba pár; štyria, piati, a tak to nechávame tak. Dukla hrá prvý polčas biedne, rýchlo dostáva gól a hra nestojí za veľa. V druhom polčase sa to zlepší , párkrát trafíme aj bránu,  rozhodca nám však neuzná ani tak gól, a keď nepremeníme ani strelu zo značky bieleho bodu, poniektorí sa radšej presúvajú k bufetu. Zaujme ešte vymknutie dvojice našich na záchodoch, ktoré nemajú kľučky, a tak sa to pokúšajú vyriešit miestni usporiadatelia, ktorí si s problémom ale nevedia dať rady, a tak volajú na pomoc orgán, ktorý to aj za pomoci švajčiarskeho nožíka a iných predmetov k šťastiu dvoch uväznených vyrieši. Zápas sa teda končí prehrou Dukly 0:1 a my sa odoberáme k tranzitu, a však niekoho ešte rieši polícia, iného zasa musíme čakať kým ho pustia zo stanice, a tak sa náš odchod o nejakú tu sekundu predlžuje. Super rýchly tranzit ale ešte do súmraku prichádza do Banskej Bystrice, a tak sa rozliezame po meste, niekto mieri do krčmy , iný zas do svojho domova.

Autor: Norbert Megabohatier