Spartak Myjava - FK Dukla Banská Bystrica 2:1, sobota 27.04.2013, 2737 divákov

Po fiasku s organizovaním zájazdu do Nitry, keď na zraz prišiel 1 človek sa rozhodujeme vyraziť na myjavské kopanice autom. Aj keď sa zdá, že na cestu vyrazia 2 autá, do Myjavy napokon po menších technických problémoch dorazí len jedno auto. Máme mierne zdržanie a na štadión dorazíme až po začiatku zápasu. Miestna SBS sa nám snaží skomplikovať vstup na sektor hostí, ale napokon sa všetko vyrieši a pridávame sa k trojčlennej bratislavskej výprave a štvorčlennej rodinke s deťmi.

Vyvesujeme vlajku na plot, dopĺňame tekutiny, pojeme potraviny a posilnení sa púšťame do supportu. Domáci nám však veľa priestoru nenechávajú, nakoľko fandia takmer nepretržite a aj náležite hlučno. Cez prvý polčas za nami prichádza manažér Myjavy a pozýva nás po zápase do VIP-ky. Cez polčasovú prestávku nás navštívi aj šéf myjavských fanúšikov Marek a berie si nášho šéfa na prestávkový „rozhovor“ :) V zápase ťahá Dukla síce za kratší koniec, ale náš vyrovnávajúci gól nám spôsobí obrovskú radosť. Domáci napokon strhnú víťazstvo na svoju stranu a získavajú tak mimoriadne cenné 3 body v boji o zotrvanie v najvyššej lige. Víťazstvo nad nami oslavujú aj pozápasovým ohňostrojom, počas ktorého sa presúvame do VIP zóny. Vypredaný štadión je v eufórii. Domáci klub pripravil pre divákov množstvo sprievodných podujatí, keďže išlo o prvý zápas Myjavy pod umelým osvetlením. Štadión s kapacitou takmer 3000 miest bol vypredaný už niekoľko dní dopredu, čo je na mestečko s 10 500 obyvateľmi doslova zázrak. Vo VIP zóne nás čaká skvelé prijatie a zoznamujeme sa s množstvom zaujímavých osobností z Myjavy. Slivovička nám veľmi chutí a zotrvávame na štadióne ešte asi 2 hodiny po zápase v družných rozhovoroch s domácimi. Potom spolu s Marekom vyrážame do ulíc Myjavy, kde je aj napriek pokročilej hodine celkom živo. Na našej skupine sa už začínajú prejavovať známky spoločenskej únavy, lúčime sa teda s naším skvelým hostiteľom Marekom, ktorý nám na cestu venuje fľašu kopaničiarskej Slivovice a aj šiltovku Spartaku Myjava. Pri ceste späť väčšina posádky spí, no niektorí jedinci sa ešte bavia na fantastické melódie z MC prehrávača. Do Banskej Bystrice dorazíme ráno približne o 6:00. Veľké poďakovanie posielame do Myjavy za vrúcne prijatie o pohostenie. Zájazd na Myjavu bol cestou do iného sveta, do sveta, kde sa ľudia tešia z futbalu, úprimne ho majú radi a robia preň maximum a tiež svetom sa hosťujúci fanúšik naozaj môže cítiť ako vítaný hosť. Myjava môže byť pre všetky kluby na Slovensku žiarivým vzorom, ako robiť futbal pre fanúšikov.